Ekstrakty fermentowane

 

Fermentacja to jedna z najstarszych metod przetwarzania roślin za pomocą bakterii i drożdży. Zafascynowani tym tematem uruchomiliśmy w 2018 roku w naszej firmie odrębny dział R&D poświęcony technologii fermentacji. Przez wiele miesięcy metodą prób i błędów pracowaliśmy nad własnymi metodami otrzymywania ekstraktów botanicznych w oparciu o tradycyjne metody fermentacji znane na całym świecie.

Dzisiaj nasze Centrum Fermentacji to wyjątkowe miejsce, w którym nauka spotyka się z tradycją, pasją i intuicją. Dzięki zdobytej wiedzy, doświadczeniu i determinacji jesteśmy w stanie poddać fermentacji niemal każdą roślinę i uzyskać z niej bogaty fermentowany ekstrakt.

Z dumą oferujemy Państwu nasze ekstrakty fermentowane. Są to wyjątkowe produkty tworzone przez "dobre, zdrowe i szczęśliwe" bakterie. 

Rodzaje naszych fermentów:

  • Dzikie Fermenty - fermenty powstałe w wyniku spontanicznej fermentacji roślinnej. To najbardziej fascynująca i najstarsza technologia fermentacji. Do dzikiej fermentacji używamy starannie wyselekcjonowane rośliny z upraw ekologicznych. Do fermentacji wykorzystujemy mikroorganizmy  (bakterie i drożdże) w naturalny sposób obecne na roślinach. W trakcie dzikiej fermentacji powstają unikalne ekstrakty o wyszukanych walorach i właściwościach.  
  • Kombucha - pochodzący z Azji, znany od tysięcy lat napój zwany "eliksirem młodości". Jest to wywar z zielonej herbaty przefermentowany za pomocą symbiotycznych kultur bakterii i drożdzy. Jest bogaty w witaminy (witamina C, witaminy z grupy B), antyoksydanty, naturalne kwasy organiczne takie jak: kwas mlekowy, octowy, glukonowy, polifenole i minerały. Kombucha ze względu na swoje właściwości może być stosowana w kosmetykach do pielęgnacji skóry, włosów oraz w innych aplikacjach.  Używając wyselekcjonowanych mikroorganizmów służących do fermentacji Kombuchy możemy  fermentować dowolną roślinę i otrzymać z niej ferment o unikalnych właściwościach.

 

 

Mirarosa Cosmetics Sp z o.o
Mochnaczka Niżna 42A
33-380 Krynica Zdrój

Tel. (18) 472 33 22
mail: biuro@mirarosa.com

Pola wymagane