Kompozycje zapachowe

Kompozycje zapachowe są złożonymi składnikami, skomponowanymi z aromatycznych substancji. Ich zadaniem jest nadanie produktowi zachęcającego i przyciągającego zapachu lub zamaskowanie zapachu bazy. Kompozycja zapachowa może zawierać naturalne aromaty w połączeniu z syntetykami, może być w 100 % naturalna lub w 100 % syntetyczna.
Ponieważ zapach produktu jest jednym z głównych kryteriów, jakim kierują się klienci przy wyborze kosmetyków, jego odpowiedni dobór jest bardzo ważnym elementem podczas formułowania. Odpowiednio dobrany zapach może pomóc zasygnalizować skuteczność produktu lub poprawić wrażenia z jego użytkowania. Może również nadać odpowiedni charakter produktu: luksusowy, elegancki, „apteczny", „naturalny" itp.
W naszej ofercie znajdują się zarówno naturalne jak i syntetyczne kompozycje zapachowe.


Syntetyczne kompozycje zapachowe składają się z syntetycznych materiałów. Paleta składników jest tak obszerna, że daje nieskończone możliwości tworzenia dowolnych nut zapachowych. Składniki stosowane w syntetycznych zapachach zostały wytworzone w chemicznych procesach (głównie z ropy naftowej). Często są to również naturalne substancje o zmodyfikowanej strukturze chemicznej. Syntetyczne, aromatyczne surowce mogą więc należeć do kategorii: chemicznie modyfikowanych naturalnych surowców, substancji identycznych z naturalnymi lub aromatycznych substancji chemicznych, które nie występują w przyrodzie.
Nazwa INCI: Fragrance, Parfum
Korzyści:

  • Wydajność
  • Duża elastyczność
  • Szeroka gama dostępnych nut
  • Bardziej złożone, wysublimowane zapachy
  • Dostępność zapachów niewystępujących w naturze


Naturalne kompozycje zapachowe wykonane są wyłącznie z naturalnych związków aromatycznych, zgodnych z definicją IFRA. (Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Zapachów (IFRA) naturalne surowce aromatyczne to te, które zostały określone w normie ISO 9235 oraz substancje, które są z nich wyizolowane za pomocą czysto fizycznych metod. Naturalne związki aromatyczne wytwarza się przez fizyczne ekstrahowanie lotnych frakcji z roślin bez ich chemicznej modyfikacji.) Składnikami stosowanymi w naturalnych kompozycjach mogą być olejki eteryczne, oleożywice, destylaty, frakcje, absoluty itp. Wszystkie składniki są fizycznie uzyskiwane z roślin bez zmiany ich struktury chemicznej. Składniki naturalnej kompozycji zapachowej mogą pochodzić z dowolnego, naturalnego źródła. Na przykład naturalna kompozycja morelowa może zawierać naturalne aromaty z różnych roślin, innych niż morela. Naturalne substancje zapachowe są odpowiednie do stosowania w produktach, w których pożądane jest unikanie stosowania materiałów syntetycznych.
Nazwa INCI: Fragrance, Parfum
Korzyści:

  • Wydajność
  • Brak syntetycznych substancji
  • Duża elastyczność
  • Złożone zapachy
  • Naturalność

Mirarosa Cosmetics Sp z o.o
ul. Kraszewskiego 182A
33-380 Krynica Zdrój

Tel. (18) 472 33 22
mail: biuro@mirarosa.com

Pola wymagane